Květen 2014

Paví oko

8. května 2014 v 13:20 | Nalla |  Paví oko
"Žilo, nebylo jedno království a v tom království byla vesnice a v té vesnici byl statek. Na tom statku žil sedlák a jeho dva synové Jakub a Ondra. Matka jim umřela při porodu, ale sedlák jí slíbil, že se o Jakuba a Ondru postará a slib také splnil. Jak čas letěl, jak roky plynuly, tak Ondra i Jakub vyrostli. Sedlák byl starý a nemocný, a tak brzo umřel. Bratrům bylo jasné, že jeden dostane statek a druhý nic. Hádali se kvůli tomu velmi dlouho, několik hodin a nocí. Dokonce i dny. I když byli unavený, tak se hádali dál, protože ani jeden nechtěl dostat nic. Jednou je uslyšel dědeček, chvíli je poslouchal, a poté jim navrhl, že by je mohl rozsoudit. Oba bratři byli zničený, a tak souhlasili. Dědeček jim pověděl o Pavím oku. "Paví oko je mocné, moc mocné, vypadá jako malá perla, ale je mocná, moc mocná!!" řekl dědeček. "Ale kde je ta perla?" zeptal se Ondra . "Perla je ukryta ve starém chrámu a navíc nejdřív musíte ten chrám najít, ale POZOR musíte splnit 4. úkoly, o kterých nevíte že je plníte". "A jaký jsou to úkoly?" zeptal se Jakub.
"První úkol:
Věř mu, je to duše tvá.
Zachrání ti kůži rád!
Druhý úkol:
Zapal oheň a pak běž.
Nezastavuj jen si věř.
Třetí úkol:
Pomalinku potichounku,
přebroď říčku, přejdi louku.
Obejdi les a zachraň život.
Najdi chrám a nech ho tam..
A poslední úkol:
Nemůžeš za smrt druhého.
Když toto splníš, tak najdeš Paví oko" řekl dědeček . Oba bratři si řekli, že jeto lehké a proč by měli mít, tak chudý statek, když mohou mít Paví oko. Za radu dali Dědečkovi statek a oba se vydali na cestu. Nikdo už o nich neslyšel, zato o dědečkovi všichni.
"To byla krásná pohádka, Babičko" řekla Emily "Ale děvenko, to je pravdivý příběh." usmála se babička. "Tím líp!" odpověděla vnučka.

Alen už nebude!!!

8. května 2014 v 13:19 | Nalla
Ahoj lidičky!
Alen mě nebavila, a tak jí už psát nebudu, ale nebojte!!! Bude Paví oko! Chci udělat takovou knížku, tak jí rovnu budu dávat i na blog!!! Tak Ahoj :)